Antec Veris Multimedia Station Premier

Antec Veris Multimedia Station Premier - tai daugiafunkcis įrenginys, paversiantis jūsų standartinį kompiuterį pilnaverčiu multimedijos centru. Įdiegę šį įrenginį, galėsi nepakilę nuo sofos nuotoliniu pulteliu valdyti visas kompiuterio funkcijas. Patogiai naršyti internete, žiūrėti filmus, klausytis muzikos. Mygtukų ir rankenėlių mėgėjai čia, taip pat, neliks nuskriausti: Antec Veris Multimedia Station Premier priekinėje panelėje yra įrengti netgi 12 programuojamų mygtukų ir dvi skaitmeninės valdymo rankenėlės, kuriomis galėsite valdyti kompiuterį.

Žvilgsnis iš arčiau


Antec Veris Multimedia Station Premier yra saugiai supakuotas į gražią 15x21x10,5 cm dydžio kartoninę dėžutę. Užpakalinėje dėžutės pusėje yra pateiktas įrenginio aprašymas anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Šonuose nurodomos įrenginio savybės, iliustruotos Antec Veris Multimedia Station Premier nuotraukomis.


Pakuotės turinys:
 • Antec Veris Multimedia Station Premier įrenginys.
 • RM200 nuotolinio valdymo pultas.
 • Dvi AAA tipo baterijos nuotolinio valdymo pultui.
 • CD su programine įranga.
 • Tvirtinimo varžtukai.
 • USB kabeliukas.
 • Maitinimo kabelis.
 • Vartotojo instrukcija (angl. manual).
Kaip jau minėjau straipsnio pradžioje, Antec Veris Multimedia Station Premier priekinėje panelėje yra įrengti netgi 12 programuojamų mygtukų ir dvi skaitmeninės valdymo rankenėlės. Ekranas slepiasi po veidrodiniu skydeliu. Virš rankenėlės Navigation, po apsauginiu raudonos šviesos filtru, yra įrengtas IR spindulių imtuvas.

Mygtukas "go" aktyvuoja iMON iMEDIAN HD valdymo programą. Apie tai šiek tiek vėliau. Mygtukais Music, Videos, Pictures, DVD ir TV galima tiesiai patekti į atitinkamus iMON iMEDIAN HD programos skirsnius. Apatinė mygtukų eilė turėtų būti visiems gan aiški. Kairioji rankenėlė atlieka išrinkimo funkciją. Ja galima pasirinkti dainą Winam PlayListe, nuotrauka iMEDIAN HD programoje, failą Windows Exploreryje. Dešinioji - reguliuoja garsą. Garso reguliavimo kanalą ir reguliavimo žingsnį galima pasirinkti iMON Manageryje.

Smagu tai, kad šios dvi mygtukų eilės gali būti perprogramuojamos pagal vartotojo poreikius. Tik gaila, kad programinė įranga neleidžia padaryti to tobulai: mygtukais valdoma programa turi būti fokuse, t. y. jos langas turi būti viršuje. Kitaip sakant, neišeis pasikeisti grojamos dainos tol, kol Winamp'as ar kita, jūsų naudojama programa, bus fone. Tai tikrai nėra patogu.

Įrenginio gale įrengta kontaktų plokštelė, prie kurios yra prijungiami maitinimo, USB bei "Power Swtich" kabeliukai.

Nesusilaikiau nepažiūrėjęs, kas slepiasi po priekiniu įrenginio dangteliu. Iš tikro, nieko tokio ypatingo kaip ir neradau. 18 standartinių paviršinio montavimo mygtukų. keliolika filtrinių kondensatorių, 2 daugia sūkiai skaitmeniniai potenciometrai su paspaudimo galimybe, IR imtuvas, krūva varžų ir LCD ekraniukas. Kiek nustebino šviesos diodų eilė panelės apačioje. Jos tikrai nesitikėjau, nes jiems kaip ir nėra ką apšviesti. Pasirodo, tarp plastikinio išorinio dangtelio ir montažinės plokštės yra paliktas mažulytis plyšelis, pro kuri ir matosi šių diodų šviesa. Labai įdomus vizualinis efektas.Antec Veris Multimedia Station Premier įmontuotas 16x95 taškų juodai mėlynas grafinis skystųjų kristalų ekranas su papildomais simboliais. Grafinio ekrano panaudojimas atveria labai plačias informacijos atvaizdavimo galimybes. Galima lengvai pasirinkti atvaizduojamo testo dydį bei šriftą. Lengvai reguliuoti kontrastą. Gaila, bet šio ekranėlio kontrastas ir apžvalgos kampas yra tik pakenčiami. Informacija ekranėlyje geriausiai matoma tik žiūrint tiesiai į jį. Didėjant žiūrėjimo kampui, stipriai mažėja kontrastas. Dėl to išryškėja ekranėlio melsvai balti kvadratėliai (pikseliai), kurie trukdo perskaityti atvaizduojamą tekstą.

LCD ekranėlyje papildomai įrengti 34 simboliai, kurie užsidega naudojantis konkrečiomis iMon iMEDIAN programos funkcijomis. Žiūrint filmą, ekranėlyje yra indikuojamas filmo skaitmeninis formatas (mpg, xvid, wmv ir pan). Klausantis muzikos - audio failo formatas (mp3, mpg, wma, ogg). Manau, minti pagavot.

Nuotolinio valdymo pulto RM200 aprašymui reikėtų atskiro straipsnio poskyrio, bet gal labai neišsiplėsim. Kaip matote, pultas yra tiesiog milžiniškas, su eibe mygtukų. Mano nuomone, svarbiausiais šio pulto privalumas yra "Thumb Pad Mouse" 4 padėčių svirtelė, kuria galima valdyti pelės kursorių. Virš šios svirtelės yra įrengtas pelės/klaviatūros režimo perjungimo mygtukas. Persijungus į klaviatūros režimą, svirtelė ima veikti, kaip rodykliniai klavišai standartinėje kompiuterio klaviatūroje. Šiam mygtukui iš šonų įrengi tarpo (angl. space) ir grįžties (angl. backspace) mygtukai. Ties svirtelės centru yra įrengti mygtukai, atstojantys Windows ir Propertys komandinius mygtukus klaviatūroje. Apačioje - palės dešiniojo ir kairiojo klavišų mygtukai bei senas geras ENTER ir Esc.

Mygtukas "go" įjungia iMEDIAN HD programą. Application Launcher iššaukia iMon programų sąrašą, iš kurio patogu paleisti norimą programą. Eject - atidaro CD-DVD įrenginio stalčiuką. Task Switcher atlieka Alt+Tab funkciją.

Pulto viršuje įrengti Power ir Application Exit mygtukai. Pastarasis atitinka ALT+F4 kombinaciją. Power mygtuku galima įjungti ir išjungti kompiuterį. Po jais - multimedijos valdymo mygtukai.

Pulto apačioje - garso reguliavimo ir kanalų pasirinkimo mygtukai, kaip kad būna televizoriaus pulteliuose. Mygtukas Timer įjungia iMon paprogramę Timer, kuri leidžia nurodyti laiką, kada kompiuteris bus automatiškai įjungtas, išjungtas ar užmigdytas.

Pulte įrengti ir laisvai programuojami 12 mygtukų. Keista, bet su pridėta iMon versija jie neveikė. Atnaujinus iMon versiją, šių mygtukų programavimo galimybė dingo visai. Gal naujesnėje versijoje jie vėl atsiras. Po šiais mygtukais - net 12 mygtukų iMEDIAN programos valdymui.

Montavimas

Kaip ir bet kokio kito panašaus įrenginio, taip ir Antec Veris Multimedia Station Premier montavimas prasideda nuo vietos atlaisvinimo kompiuterio 5.25" stalčiuose. Šiuo atveju, mums jų reikės netgi dviejų.

Tada prijungiame komplekte pridėtą USB lizdą prie kompiuterio motininėje plokštėje esančios jungties. Prie Antec Veris Multimedia Station Premier gale esančios plokštelės prijungiame 3 kontaktų maitinimo kabeliuką (prie jungties CN1). Prie CN3 prijungiame kompiuterio korpuse įrengto maitinimo mygtuko (angl. power switch) laidą. Šioje vietoje man iškilo nedidukė problema: visi mano korpuso kabeliukai, einantys iš power, reset mygtukų ir indikatorinių lempučių korpuso priekyje, yra tik tokio ilgio, kad siektų jungtis motininėje plokštėje. Todėl niekaip negalėjau prisijungti savo korpuse įrengto power mygtuko laido prie CN3 jungties. Galėjo Antec inžinieriai tai ir numatyti: pridėti kokį prailginimo kabelį ar pan.

Atjungiame ATX maitinimo jungtį iš motininės plokštės ir prijungiame komplekte esantį adapterį, skirtą maitinimui, montuojamą kaip tarpinį elementą tarp motininės plokštės maitinimo lizdo bei maitinimo laido iš PSU. Juodai-raudona laidą, einantį iš CN2 jungties, prijungiame prie Power Switch jungties motininėje plokštėje. Prijungiame USB kabelį, einantį iš Antec Veris prie USB jungties, kurie įmontavome ankstesniame etape. Įstatome Antec Veris Multimedia Station Premier į ankščiau pasiruoštą vietą kompiuterio korpuse ir prisukame varžteliais. Spaudžiam Power mygtuką ant RM200 nuotolinio valdymo pulto. Jei į pultą įdėjote baterijas ir viską sujungėte teisingai, kompiuteris turėtų įsijungti.


Programinė įranga

Antec Veris Multimedia Station Premier be programinės įrangos yra tiesiog brangus nuotolinis kompiuterio įjungimo /išjungimo mygtukas. Nieko daugiau. Visa įrenginio esmė yra iMon programinė įranga. Tai ji leidžia pulteliu valdyti jūsų kompiuterį taip, kaip valdytumėt televizorių ar video grotuvą.

iMon instaliacija yra ypač paprasta. Tereikia kelis kartus pasausti next. Svarbu, atėjus reikiamam momentui, pasirinkti komplekte pridėtą RM200 pultelį. Nors ne bėda jei ir to nepadarysite, nes naudojamo pultelio medelį galėsite pasikeisti vėliau. Rekomenduočiau įdiegti ne komplekte pridėtą, o naujesnę iMon programinės įrangos versiją, kuria galite atsisiųsti iš soundgraph.com. Straipsnio rašymo metu, plačiam vartotojų ratui buvo pateikta iMON/iMEDIAN HD Version 7.77.1022 versija.

Įdiegus iMon programinę įrangą, ekrano apatiniame dešiniajame kampe atsiranda apvali piktograma. Paspaudus ant jos dešiniuoju pelės klavišu, pasirodo valdymo menu. Ši piktograma, taip pat, atlieka informacinio skydelio funkciją. Aktyvavus kokią nors funkciją nuotolinio valdymo pultu ar mygtukais priekinėje panelėje, vykdomas veiksmas yra indikuojamas tekstiniu pavidalu šioje piktogramoje.

iMon Manager - tai iMon smegenys. Ši programa atlieka visą juodą darbą: iškoduoja valdymo pulto siunčiamus IR signalus (ar priekinės panelės mygtukų paspaudimus) ir atlieka užprogramuota veiksmą. iMon Manager susideda iš daugelio papunkčių. Pasistengsiu kiekvieną iš jų trumpai apibūdinti.


 • Remote Controller - paprogramė, kurioje pasirenkamas naudojamas nuotolinio valdymo pultas. iMon palaiko 3 tipų pultus. Vienas iš jų, komplekte pridėtas RM200.

 • Program Control - tai "išorinių" programų valdymo paprogramė. Joje yra nustatoma, kokią komandą atitiks konkretus nuotolinio valdymo pulto mygtukas konkrečioje programoje. Pvz. tai, kad naudojantis Winamp'u pulto mygtukas Next perjungs kitą dainą, o naudojantis interneto naršykle, tas pats Next atlik "go foward" fukciją. Gamintojas yra sukūręs savus nustatymus Internet Explorer, Windows Media Palyer ir Winamp programoms. Šiuos nustatymus galėsite lengvai pasikeisti pagal save. Taip pat, nesukiai susikursite nustatymus ir savo norimai programai.

 • Windows Command - tai sparčiųjų klavišų kombinacijų paprogramė. Čia galite užprogramuoti valdymo pulta bet kokiam sparčiųjų klavišų deriniui, kuri supranta MS Windows. Tarkim, galite pasidaryti, kad Play mygtukas aktyvuotų "Win + D" kombinaciją, kuri parodo darbalaukį (paguldo visus aktyvius langus).

 • Custom Command - beveik tas pats, kaip ir Windows Command, tik čia galima užprogramuoti norimus 3 klavišų sparčiuosius derinius, pav. Ctrl + Alt + X ir pan.
 • Macro Command - paprogramė, skirta veiksmų sekoms programuoti. Čia galite užsiprogramuoti dažnai atliekamų veiksmų automatizaciją. Programavimas gan lankstus, bet tik tekstinis, t.y. programuojami yra sparčiųjų klavišu deriniai ir imituojami klaviatūros mygtukų paspaudimai. Įdomumo dėlei, aš Rec pulto mygtuką užprogramavau tokiam procesui: paspaudus mygtuką yra sugeneruojama "Win + R" derinys. Run dialoge yra užrašoma cmd ir programiškai paspaudžiamas Enter mygtukas, kas įjungia Command Prompta. Čia yra surenkama komanda: ping 212.59.0.1 ir vėl nuspaudžiamas Enter. Taip nepakilęs iš fotelio galiu patikrinti ar tikrai veikia Zebros DHCP. Būtų, šaunu, jei ši paprogramė leistų imituoti į pelės judesius, pelė aptikti tam tikrus objektus (mygtukus) ir jais manipuliuoti.

 • Speed - pelės ir klaviatūros veikimo spartos nustatymo paprogramė. Čia galite nusistatyti, kaip greitai judės pelės kursorius ekrane ir pan.

 • System - garso įrenginių nustatymai. Čia pasirenkamas audio kanalas, kurio garsas bus reguliuojamas ir pagal kurį bus generuojamas grafinis vaizdas (angl. graphical equalizer) LCD vaizduoklyje.

 • News - tai RSS skaitytuvo (angl. reader) nustatymai. Galima nustatyti RSS serverius, kaip dažnai bus atnaujinama informacija, jos išvedimo greitį. Tiesa, RSS srautai gali būti išvedami tiek LCD ekranėlyje arba specialioje iMon paketo programoje.

 • Webcasting - radiostočių transliavimo nustatymai.

 • Version/Update - programos versijos duomenys bei atnaujinimo nustatymai.

 • Application Launcher - tai Alt + Tab grafiškai patobulinta versija. Šios paprogrmės reikia, norint greitai persijungti tarp naudojamų programų. Standartinis Alt + Tab yra labai nepatogus naudojantis nuotolinio valdymo pultu.

 • FrontView - VFD ekrano nustatymai, išvedamos informacijos tipų pasirinkimas. Galima pasrinkti atvaizduojamo teksto šriftą, dydį, judėjimo greitį. Taip pat, tai, kas bus išveda į ekraną.

 • Virtual Keyboard - virtualios klaviatūros nustatymai.

 • Timer - žadintuvas, automatiško PC įjungimo ir išjungimo nustatymai.

 • Resolution Changer - greito rezoliucijų keitiko nustatymai. 


iMEDIAN HD - tai patogus multimedijos grotuvas. Ši programa leis patogiai žiūrėti video ar TV, klausytis muzikos, žiūrėti paveikslėlius ar CD/DVD, Flash turinį. IMEDIAN HD atkuria daugelį media formatų, naudodama vidinius kodekus. Taip pat, yra užtikrintas 1080p HD palaikymas. Vienintelis dalykas, kuris man nepatiko, buvo neišvengiama įžanga su skraidančiais užrašais ir pompastiškais garsais, iMEDIAN HD startavimo metu. Be to, paleidus šia programą, ją išjungti galima tik jai pilnai įsikrovus, t.y. po visų įžangų. O ir išjungiant, vartotojo laukia "žavingas" programos atsisveikinimas. Tokios programų savybės būna žavios tik pirmą kartą matant, o vėliau labai siutina, ypač, kai prisireikia greitai išjungti tokią programą ir vėl ją įjungti, pvz. tikrinant el. paštą (Win + D jos neveikia).

Pro et Contra

Pliusai:
 • Patogus ir daugiafunkcis valdymo pultas.
 • Galimybė įjungti ir išjungti kompiuterį valdymo pultu.
 • Pridėtos baterijos pultui.
 • Pakankamai ilgi maitinimo laidai.
 • Gražus ir stilingas įtaisas.
 • Nesudėtingas įdiegimas.
 • Atlieka daug funkcijų.
Minusai:
 • Mažas ekrano apžvalgos kampas.
 • Ne visi pulto mygtukai yra programuojami (mistinė 0-9 klaviatūra).
 • Pulto veikimo kampas nėra didelis, reikia taikytis tiesiai į įrenginį.
 • Galimos problemos su korpuso Power mygtuko laido pajungimu.
 • Pultas neveiks, jei Veris Multimedia Station Premier bus įmontuota už korpuso durelių.

Antec Veris Multimedia Station Premier - tikrai šaunus įrenginys, paversiantis paprastą namų kompiuterį pilnaverčiu namų multimedijos sistemos centru. Neatsikeldami iš fotelio, galėsite valdyti beveik visas kompiuterio funkcijas, patogiai klausytis muzikos, žiūrėti filmus, naršyti internete. Šios sistemos stipriausia dalis yra nuotolinio valdymo pultas RM200. Man labiausiai patiko "Thumb Pad Mouse" 4 padėčių svirtelė, kuria galima valdyti pelės kursorių. Labai patogu. Šaunu, kad beveik visi jo mygtukai yra laisvai perprogramuojami ir gali atlikti visiškai skirtingas funkcijas skirtingose programose. Man labai patiko Macro komandų užprogramavimo galimybė. Tai atveria itin plačias automatizavimo galimybes. Kiek nemalonu tai, kad pultą reikia nukreipti vos ne tiesiai į kompiuterį, kad jis veiktų. Būtų šaunu, kad gamintojas būtų numatęs galimybę IR imtuvą sumontuoti kompiuterio išorėje, tarkim ant ilgo laido. Dar vienas šio įrenginio trūkumas, mažas LCD ekranėlio apžvalgos kampas. Informacija ekranėlyje geriausiai matoma tik žiūrint tiesiai į jį. Didėjant žiūrėjimo kampui, stipriai mažėja kontrastas. Dėl to išryškėja ekranėlio melsvai balti kvadratėliai (pikseliai), kurie trukdo perskaityti atvaizduojamą tekstą. Gaila, bet už šią ekrano "savybę" tenka įrenginiui nubraukti vieną bala nuo bendro rezultato, nes kam reikalingas ekranas, kuriame labai sunku ką nors įžiūrėti. Už IR imtuvo nejautrumą taip pat atimu balą, nes tokio tipo įrenginys turi veikti taip, kad būtų maksimaliai patogu juo naudotis. Susumuojant visus mano postringavimus, Antec Veris Multimedia Station Premier suteikiu 4 modding.lt rakčiukus.


Modding.lt komanda dėkoja Korinna Dieck www.antec.com už apžvalgai suteiktą produktą.

Jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.


modding.lt Facebook'e

Reklama